Toimisto

Viestintä ja kehitys -säätiö

Toimistomme sijaitsee Helsingissä, Hakaniemen torin laidalla.

Katuosoite: Siltasaarenkatu 16
Käyntiosoite: Säästöpankinranta 2 A, 7. kerros
Postiosoite: PL 252, 00531 Helsinki
Puhelin: +358 45 153 9950

Y-tunnus: 
1950052-3

Keräystili: 
Danske Bank: FI27 8000 1471 3503 07
BIC(SWIFT): DABAFIHH
Keräyslupa RA/2017/1252, voimassa 7.1.2020 Suomessa, Ahvenanmaata lukuun ottamatta.

Henkilökunta

Säätiön hallinto

Toiminnanjohtaja
Auli Starck
auli.starck@vikes.fi
+358(0)45 153 9950

Koordinaattorit ja asiantuntijat

Toimittaja ja hankeasiantuntija
(Somalia)
Wali Hashi
wali.hashi@vikes.fi

Toimittaja ja hankekoordinaattori
(Somalia ja Tansania)
Peik Johansson
peik.johansson@vikes.fi

Hankekoordinaattori
(Tulevaisuuden toimittajat -hanke)
Sanna Jäppinen
sanna.jappinen@vikes.fi

Hankekoordinaattori
(Tasa-arvo toimituksiin)
Kirsi Koivuporras-Masuka
kirsi.koivuporras@vikes.fi
+358(0)50 309 3070

Toimittaja ja hankeasiantuntija
(Nicaragua)
Kimmo Lehtonen
kimmo.lehtonen@vikes.fi

Viestintäkoordinaattori
Timo Mielonen
timo.mielonen@vikes.fi

Viestinnän asiantuntija
Esa Salminen
esa.salminen@vikes.fi
+358 (0)50 464 9532